• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Zayıflama Ve Estetik Cerrahisi

Zayıflamak İçin Gerekli Koşullar İnsanların büyük bir kısmı zayıflayamamaktadır. Belirli bir süre deneyenler ya hayal kırıklığı yaşayıp vazgeçmekte ya da kısa süreli bir sonuç elde etmektedir. Kısa süreli sonuç elde edenler bir süre sonra eski hallerine dönmektedir. fakat bu duruma engel olmak imkansız değildir. Yapılan en büyük hata, kilo alıp verme işinin sürekli tekrar etmesine […]

Zayıflamak İçin Gerekli Koşullar

İnsanların büyük bir kısmı zayıflayamamaktadır. Belirli bir süre deneyenler ya hayal kırıklığı yaşayıp vazgeçmekte ya da kısa süreli bir sonuç elde etmektedir. Kısa süreli sonuç elde edenler bir süre sonra eski hallerine dönmektedir. fakat bu duruma engel olmak imkansız değildir. Yapılan en büyük hata, kilo alıp verme işinin sürekli tekrar etmesine izin vermektir. Çünkü kilo verme işlemi sadece yağ kaybına değil kas kaybına da neden olmaktadır. Kilo alma sürecinde ise kas değil sadece yağ alınmaktadır.

Bu nedenle vücuttaki kas ve yağ oranında bir dengesizlik söz konusu olur. Kimi insanlar etraflarındakilere oranla daha iştahlıdır, fakat bu kişisel bir özellik olarak değerlendirilmemelidir. Bu aşırı iştah, sinsi bir gelişim gösteren şeker hastalığının oldukça erken bir belirtisi olabilir. Ailesinde şeker hastası olan kişiler diğerlerine oranla bu hastalığa bir adım daha yakındır. Emin olmak için 5 saatlik bir şeker yükleme testinden geçebilirsiniz. Testin üçüncü saatinde şekeriniz yerlerde sürünmeye başlarsa, bu sizin şeker hastası olma ihtimalinizin oldukça yüksek olduğuna bir kanıt teşkil eder. Ayrıca bu test, size aşırı iştahın kaderiniz olmadığını, bunun bünyenizin kimyasında bir karşılığı olduğunu kanıtlamış da olur. Bu tedavisi mümkün olan bir problemdir. Tedavi sayesinde hem diyabetten korunabilir hem de açlık krizlerinden kurtularak kilo verebilirsiniz.

Kimi insanlarda hipo-tiroid olarak adlandırılan tiroid hormonunun düşük olma durumu mevcut olabilmektedir. Bu hastaların kilo vermeleri imkânsızdır. Tabiri caizse su içseler yaramaktadır. Kilo verme konusunda birçok kişi bilgi sahibi olabilir. Fakat sağlıklı bir kilo verme süreci için uzman gözetimi şarttır. Kilo vermeye engel teşkil eden herhangi bir sağlık sorunu olabilir, bu da uzman kontrolüyle ortaya çıkarılır. Bu nedenle kilo verme sürecinden önce muayene olunmalı ve metabolizma kontrol ettirilmelidir.

Liposuction Yöntemiyle Zayıflama

En büyük tartışma konularından biri estetik cerrahiyle zayıflamanın söz konusu olup olmadığıdır. Yağ alma ameliyatının bir zayıflama yöntemi olmadığı, sadece vücut şekillendirmesi için yapılan bir uygulama olduğu belirtilse de, vücuttan bir kısım yağ alma sonucu vücut ağırlığında bir azalma söz konusudur. Vücuttan alınacak yağın miktarını cerrahlar belirler. Kimi sağlıklı insan, zayıflamalarını sağlayacak miktarda yağ aldırabilmektedir. Bu işlem için en önemli basamak amacı doğru belirlemektir. Yağ alma işlemi, vücudun her bölgesinden eşit şekilde alma durumu olmadığı için, sadece vücudun daha estetik bir hale gelebileceği şekilde, belirli bölgelerden almak suretiyle uygulanır. Vücut estetiği için, bazı bölgelerden yağ almakla birlikte, alınan yağlardan bir kısmının ihtiyacı olan bölgelere eklenmesi, başvurulan yöntemlerden biridir. Örnek verecek olursak, basenlerden yağ e alımı oldukça iyi bir estetik yöntemidir. Fakat poponun yan taraflarında bir çöküklük mevcut ise, buralara da yağ takviyesinde bulunularak daha düzgün hatlara sahip olmak mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?