• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

YAĞ ENJEKTE ETME OPERASYONLARI

Yağ enjekte etmek için öncelikle bireyin genellikle karın bölgesinden alınan yağların başka bir alana enjekte edilmesidir. Dolgu görevi gören yağ hücreleri bireye ait oldukları için doku sorunu yaşamadan burada yaşamlarını sürdürebilirler. Tabi bu olumlu sonuçlar için geçerlidir. Bazen burada yağ hücreleri ölebilmektedir. İşte o zaman da bir etkisi kalmaz. Lokal anestezi yardımıyla yağ enjektörleriyle beraber […]

Yağ enjekte etmek için öncelikle bireyin genellikle karın bölgesinden alınan yağların başka bir alana enjekte edilmesidir. Dolgu görevi gören yağ hücreleri bireye ait oldukları için doku sorunu yaşamadan burada yaşamlarını sürdürebilirler. Tabi bu olumlu sonuçlar için geçerlidir. Bazen burada yağ hücreleri ölebilmektedir. İşte o zaman da bir etkisi kalmaz.
Lokal anestezi yardımıyla yağ enjektörleriyle beraber alınan yağlar enjekte etmek için gerekli olan araçlara yerleştirilerek buradan da uygulama yapılmaktadır. Bu işlemlerin hiç birinde dikiş gerekmemektedir.

yağ enjekte etmek

Kullanılan aletlerin ve tekniğin önemli olduğu bir operasyondan söz edilmektedir. Yağ hücrelerinin ölmesi gibi bir durum varken son zamanlarda kullanılan tekniklerde yağ hücreleri uygulama alanlarında çok daha kolay tutunabilmektedir. Genel olarak vücuttan alınan yağlar yüz bölgesinde kullanılmaktadır. Öyle ki dudak dolgunlaştırmak, kırışık doldurmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek gibi belli maçlara hizmet eder. İşlemin uygulaması ortalama yirmi dakika kadar sürmektedir. Yağ alımı ile birlikte düşünülürse bir saat gibi bir süre içerisinde işlem uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile uygulama yapılmaktadır.
Enfeksiyon riski gibi bir durum vardır. Küçük apseler ile kendisini belli eden enfeksiyon antibiyotik yardımı ile geçebilecek şekildedir. Yağ erimesi gibi bir durum da söz konudur. Yağlar eridiğinde simetrik olarak kaybolurlar. Bu durumda istenilirse işlem tekrar uygulanır.
İşlem tek bir kez yapılmak için uygulanmaktadır. Sürekli bir yağ enjekte ettirmeniz gerekmez. Belli zamanlarda ki bu da kişinin bünyesiyle doğru orantılı olmakla beraber yağlar erime gösterebilir. Yağ alınan bölgede hiçbir farklılık olmaz. Ameliyat sonrasında ödem birikmesi oluşur. Bu ödemle görünenden çok daha fazla bir büyüklük olur. İşlem ameliyat ortamında yapılmaktadır. Ağrı kesici ile var olan ağrılar azaltılabilir. Şişlik ve morarmalar bir hafta içinde kaybolur. Pansumana gerek yoktur. İşlem uygulaması yapıldıktan sonra ertesi gün işe başlayabilirsiniz. Spora bir hafta sonra başlayabilirsiniz. Genellikle bir iki hafta kadar sonra uygulama alanınız normal haline döner.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?