• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Vücut Tipinize Göre Kıyafet Seçimi

ŞİŞMAN KADINLAR: Şişman kadınlar dar bir elbisenin kendilerini zayıf göstereceğini sanırlar. Halbuki bu çok yanlıştır. Şişman ve tıknaz kadınlar basenden kesikli elbiseler giymelidirler. Önden düğmeli elbiseler de elverişlidir. Ceketler ne çok kısa, ne çok uzun olmalıdır. Yazlık elbiselere bile birer küçük kol konulması şarttır. Drapeler hiç tavsiye edilmemelidir. ÇOK ZAYIF KADINLAR: Bu tip kadınlar çok […]

ŞİŞMAN KADINLAR:
Şişman kadınlar dar bir elbisenin kendilerini zayıf göstereceğini sanırlar. Halbuki bu çok yanlıştır. Şişman ve tıknaz kadınlar basenden kesikli elbiseler giymelidirler. Önden düğmeli elbiseler de elverişlidir. Ceketler ne çok kısa, ne çok uzun olmalıdır. Yazlık elbiselere bile birer küçük kol konulması şarttır. Drapeler hiç tavsiye edilmemelidir.
ÇOK ZAYIF KADINLAR:
Bu tip kadınlar çok açık dekoltelere, kuşaksız ve kolsuz elbiselere, sert kumaşlara hiç yanaşmamalıdırlar. Drapeli elbiseler, bol bluzlar, üste sımsıkı oturmayan elbiseler onlara göredir.
YAŞLI KADINLAR:
Yaşlı kadınlar elbise seçerlerken yaşlarından çok renkleri ve kendi tiplerini gözönünde tutmalıdırlar.
ÇAMAŞIRLAR:
Kadının en dikkatle seçeceği çamaşır sutyenden başka bir şey değildir. Sutyen prova edilmeden alınmamalıdır. Lüzumlu bir çamaşır da yarım kombinezondur. Etek ve bluzla giyilen yarım kombinezonlar bilhassa yazın çok kullanışlıdır.
Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi
AKSESUAR:
En şık bir elbiseyi bile gösteren aksesuardır. Kolye, küpe, şık eşarp ve kemerler elbiseyi zenginleştirir.

ELBİSE BAKIMI:
Elbisenizi üzerinizden çıkarır çıkarmaz oraya buraya atmayıp hemen dolaba asınız. Rugan çanta ve iskarpinlerinizi çatlamamaları ve kurumamaları için arada bir yağlamanız gerekir. Kalıbınız varsa iskarpinleri çıkarır çıkarmaz kalıba koyunuz.Elbiselerinizi kendiniz dikebilirsiniz:
Şık giyinmek isteyen bir kadının herşeyden önce dikişten anlaması ve dikişin bazı kurallarını bilmesi gerekir. Dar gelirli bir bütçeye sahip bir kadın da bu kuralları bildikten sonra kendine küçük elbiseler dikebilir.

 

ÖLÇÜ NASIL ALINIR?
ölçü alırken yanınızda bir arkadaş bulundurmak faydalıdır. Böylece siz kıpırdamadan ölçünüz alınırsa, ölçülerinizde bir millimetre bile aksama olmaz ve elbise tıpatıp üzerinize uyar.
Ölçü şu sıra ile alınır:
a)Bel çevresi,
b)Göğsün en geniş çevresi.
c)Belin bir aşağısından mezüreyi tutarak en geniş kısmından kalçanın çevresi,
d)Omuzdan bele kadar olan kısım,
e)Ön etek boyu (belden aşağı istenilen uzunlukta alınır).
f)Ense arka ölçüsü (boyun ölçülerek alınır).
g)Arka etek (ön etek gibi),
i)Kollar koltuk altından dir
Bileğe kadar ve omuzdan gene dirseğe veya bileğe kadar ölçülür.

PATRON ÇIKARTMAK: Patron çıkarırken herşeyden önce o patronun kendi vücut ölçülerinize uyup uymadığını bilmeniz gerekir. Bilhassa göğüs ve kalça ölçülerine dikkat etmelisiniz. Eğer kalça kısmı dar geliyorsa bu kısım iki veya dört santimetre genişletilebilir.Böylece iki parmak bir genişlik bile sizi rahat hareket etme imkânı verecektir

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?