• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Uzun Sağlıklı Saçlar Artık Hayal Değil

Saçlarım kısa diye artık üzülmeyin. Saçınızın boyu ne kadar kısa olursa olsun kaynakla istediğiniz boya getirebilirsiniz. Hem kullanışlı hem dayanıklı saçlara kavuşmak için yıllarca beklemek zorunda değilsiniz artık. Rahat taranan saçlarla uzun saçların tadını çıkartmak çok daha kolay. Kaynak kullanarak saçlarınızda istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Saçlarınızda hiç boya olmadan istediğiniz gibi röfle ve gölge yapabilirsiniz. Hem […]

Saçlarım kısa diye artık üzülmeyin. Saçınızın boyu ne kadar kısa olursa olsun kaynakla istediğiniz boya getirebilirsiniz. Hem kullanışlı hem dayanıklı saçlara kavuşmak için yıllarca beklemek zorunda değilsiniz artık. Rahat taranan saçlarla uzun saçların tadını çıkartmak çok daha kolay.

Kaynak kullanarak saçlarınızda istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Saçlarınızda hiç boya olmadan istediğiniz gibi röfle ve gölge yapabilirsiniz. Hem güzel görüneceksiniz hem de saçlarınız zarar görmeyecek. İşte bu harika.

İstediğiniz renkleri özgürce kullanabilirsiniz saçınızda. Pembeler, maviler, morlar ya da güzel kızıllar. Yaptığınıza pişman olmadan her rengi deneyin.

İstediğiniz boyda uzatabilirsiniz saçınızı. Bir gün önce kısacık modern saçlarınız varken diğer gün belinize kadar gelen çekici alımlı saçlarınızla karşılayın arkadaşlarınızı.

Kuaförde saçlarınız kesildi fakat beğenmediniz. Kadınların ortak derdi günlerce mutsuz bir suratla dolaşıp saçlarının uzamasını beklemek. Peki niye? İşinin uzmanı ellerde beğenmediğiniz saçlarınız fazla zamanınızı almadan bir şahesere dönüşebilir.

Ya da saçlarınız cansız ve ince telli, toplayınca küçücük kalıyor açtığınızda da sönük duruyor. Alt kısımlara kat kat yapılan bir kaynakla hem hacimli ve dolgun saçlara hem de her yerde özürce dolaşabileceğiniz bir öz güvene sahip olacaksınız.

Kemoterapi almış ve saçlarınız dökülmüş olabilir. Saçlarınız uzayana kadar kaynak yardımıyla dışarıda da rahat rahat dolaşabilirsiniz. Saçınızın boyunun dört inç olması yeterli peruk ya da eşarp bağlamaktan böylelikle kurtulmuş olursunuz.

Kaynak Çeşitleri:

1.Düz saçlarda ya da dalgalı ve ince telli saçlarda kullanılan Bireysel Kaynak kişiye doğal saç gibi bir his verir. Kişinin kendi saçıyla birlikte hareket ederek yabancı bir cisim varmış hissi uyandırmaz. Az sayıda saç kümeleriyle kaynak yapıldığı için doğal saçtan ayırt etmek zordur. Sağlam bir lifle bağlanarak sabitleniyor. Yapıştırıcı ile sabitlenmediği içinde saça zararı olmuyor.

2.Kaynak saçların birlikte sabitlendiği kaynak türü de postişlerdir. Bireysel kaynaklardan daha fazla sayıda ve gürlerdir. Saçlarda hacimli bir görüntü verir. Saç derisiyle saç arasında yatay şekilde dururlar sabit olmadıkları için rahatça çıkarıp takılabilirler.

Kaynak kişiye özeldir. Öncelikle beklentilerinizi karşılamalıdır. Sonuçta yaptıracağınız bu işlem sizinle uzun yıllar beraber kalacaktır. Kaynak yaptırmak basit görünse de çok önemli bir iştir. Yüz hatlarınıza varana kadar size göre ayarlanmalıdır. Hatta ve hatta yaşam şekliniz bile yaptıracağınız kaynakta büyük bir rol oynar. Çünkü o artık sizden biri olacaktır.

Kaliteli saç tercih etmek önemlidir. Yüzde yüz insan saçı kullanılan kaynaklar daha kullanışlı ve güzeldir. Fakat kuaförler de gerçek saçlı kaynak yumuşak yüzeyi nedeniyle saça tutunmakta zorluk çekiyor. Bu yüzden daha kalın ve kaynak yapılması kolay olan sentetik saç gerçek saçla birlikte kaynak yapılıyor.

Bu kötü bir şey değil aksine yapılan kaynağın sağlam olması amaçlanarak yapılmaktadır.

Yaptırdığınız kaynak uygulayan kişinin el becerisine, uygulanan kaynağın gerçek saç mı yoksa sentetik saç mı olduğuna ve gerçek saçınızla uyumlu olup olmamasına göre fiyat değişikliği gösterir. Saç ne kadar güzel olursa olsun eğer onu uygulayan kişinin el becerisi yoksa muhteşem bir şey yerine hayal kırıklığına uğrarsınız bu yüzden kaynak yaptırmak istiyorsanız araştırarak en iyi yeri bulmalısınız.

Ünlü kuaförler de bu işin ustaları dört ile altı bireysel kaynak için yaklaşık kırk dolar ile elli dolar alıyorlar. Tabi eğer tüm saç isteyen kişiler olursa bu fiyat biraz daha artıyor uygulama yapılan zaman da artıyor tabii ki de. Beş yüz dolar civarında parayı gözden çıkartmak gerekiyor. Ancak bunun yerine postişler de aynı görevi üstlenebilir. Onların fiyatları da tek bir postiş için yüzeli doları buluyor.

Kaynak Kullanırken Yapılacak Şeyler:

Kaynaklar yaptırdıktan sonra sizin bir parçanız gibi artık sizinle yaşamaya başlayacaktırlar. Fakat onları kullanmak için de dikkat etmeniz gereken şeyler var. Eğer dikkatli ve özenli davranırsanız 3 ay kadar kaynaklarınızı kullanabilirsiniz. Kaynağı sertçe çekmemek yapmanız gereken ilk şey. Krepe gibi kabartma işlemlerinden uzak durun.

Saçlarınızı yıkarken ellerinizi dairesel şekilde kullanarak saçlarınızı köpürtün ve kırmamaya dikkat ederek saçlarınızı yıkayın.

Kaynakların birleştiği yerlerde kesinlikle saç kremi, yağ ve serum kullanmamalısınız. Çünkü bunlar kaynağı gevşetip açılmasına neden olabilir.

Saç uçlarında ve saçın orta kısımların da ise kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kuruturken de yumuşak bir havlu kullanın ve sadece yavaşça ovalayarak kurutun saçınızı. Yatmadan önce örgü kaynak saçlarınızı arkadan toplayın ki ters hareket yapıp örgüleri açmayın. Tararken de ilk önce elinizle açın saçınızı sonra yavaşça tarayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?