• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Saç dökülmesini engellemek için maskeler

Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Bazen stresli yaşam, bazen mevsim değişiklikleri, bazen yanlı ve sağlıksız diyetler, bazen çok fazla jöle, saç spreyi gibi saç ürünleri kullanmak saç dökülmesinin en önemli sebepleri arasındadır. Saç dökülmesini önlemek için evinizde yapabileceğiniz bazı saç bakım maskeleri, saç dökülmesinin önüne geçmek için çok faydalı olacaktır. Saç maskesi 1: Pancar suyunun […]

Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Bazen stresli yaşam, bazen mevsim değişiklikleri, bazen yanlı ve sağlıksız diyetler, bazen çok fazla jöle, saç spreyi gibi saç ürünleri kullanmak saç dökülmesinin en önemli sebepleri arasındadır. Saç dökülmesini önlemek için evinizde yapabileceğiniz bazı saç bakım maskeleri, saç dökülmesinin önüne geçmek için çok faydalı olacaktır.

Saç maskesi 1:
Pancar suyunun saç köklerini güçlendirmekte çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Pancar suyu ile saç derinize yapacağınız masaj, saç köklerini güçlendirerek dökülmesini engeller.

Saç maskesi 2:
Bir miktar köri yaprağını 100 mililtre Hindistan cevizi yağı ile birlikte kaynatın ve ocaktan alıp, ılıyınca saç diplerine sürün. 1 saat beklettikten sonra şampuanla iyice yıkayarak durulayın. Bu saç maskesini hafta da 1 kez uygulayın.

Saç bakım maskesi 3:
Birkaç tane limon ve portakal kabuğunu rendeleyin ve içine son olarak 1 tane narın kabuğunu da rendeleyip karıtırın.
Bir tepsiye bunları koyun ve güneşte kurutun.
Kuruttuktan sonra içine macun kıvamını alacak kadar badem yağı dökün ve saç diplerinizi iyice ovun.
Haftada bir kez uygulayacağınız bu saç maskesi ile ortalama 3 ayda saç dökülmesinin durduğunu göreceksiniz.

Saç maskesi 4:
Biberiye yağı ve Hint yağı saç köklerini beslemekte son derece etkilidir. 3 günde bir eşit oranda karıştıracağınız Hint yağı ve biberiye yağını saç dipleri dâhil olmak üzere tamamına sürün ve yarım saat beklettikten sonra 2 kez şampuanlayarak yıkayın. Böylece hem saç dökülmesini önlemiş hem de parlak saçlara kavuşmuş olursunuz.

Saç maskesi 5:
Aktardan alacağınız bir poşet kurutulmuş papatyayı belli oranda suyu içinde kaynatın ve ılıyınca, yıkanmış temiz saçlara bu papatya suyunu saç dipleri dâhil olarak bütün saça sürün ve öylece kurumaya bırakın. Saçları durulamaya gerek yoktur. Papatya suyu hem saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini engeller hem de saç rengini açar.

Saç maskesi 6:
Çok az oranda çam trebendini bir parça pamuğa dökün ve kirli saç diplerine bastırmadan sürün. Saç diplerini tamamen çam trebendi ile ıslattıktan sonra havlu ile saçlarınızı tamamen kapatıp, yarım saat bekleyin ve ardından iyice durulayın. Saçlarınız temiz olmamalıdır. Çünkü temiz saç diplerine uygulanan çam trebendi saç diplerinde yanmaya sebep olur. Aynı zamanda asla saç diplerinizi tırnaklamadan yavaşça pamukla sürmeye özen gösterin ki saç diplerinizde yanma söz konusu olmasın. Şimdilik saç maskesi önerilerimiz bu kadar www.modaoldu.com olarak daha sonraki yazılarımızda her bir maske için daha fazla detaya girerek resimli anlatımını yapacağız. Lütfen bizi takip edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?