• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Kolay bluz örülüşü

Son derece kolay ve şık bir örgü bluz örneği ilginizi çeker mi? Cevabınız evet ise, size yapılışı çok kolay ve çok çabuk örülüp, biten bir bluzun örülüşünü tarif edeceğim. Bu bluz 38 beden için ideal boyutta oluyor. Mini görünümlü son derece şık bluz 100 gram yazlık bir ip alın yanında da 6 numara bir çift […]

Son derece kolay ve şık bir örgü bluz örneği ilginizi çeker mi? Cevabınız evet ise, size yapılışı çok kolay ve çok çabuk örülüp, biten bir bluzun örülüşünü tarif edeceğim.
Bu bluz 38 beden için ideal boyutta oluyor. Mini görünümlü son derece şık bluz 100 gram yazlık bir ip alın yanında da 6 numara bir çift şiş alın. Beyaz renk, açık pembe renkler çok şık duruyor bu bluz örneğinde.

Örgü bluz modeli için ön ve arka kısmına 81 ilmek atarak işe başlıyoruz. Hiç lastik koymadan doğrudan bir ters bir düz şeklinde örmeye başlıyoruz. Ortalama 20 cm boyunca ters, düz örerek devam ediyoruz.
20 cm kadar boyunu uzatıp ördükten sonra kollarını örmeye başlıyoruz.
Örgü bluz modelinin kolları için şişin sağına ve soluna 20 şer ilmek atın ve böylece kol çıkıntısını yapın. 7 cm boyutunda da bu şekilde örüyoruz. Bu kısım yakanızın açıklığını belirliyor bu yüzden biraz daha kapalı olmasını istiyorsanız 5 cm de yapabilirsiniz. Ama omuz dekoltesi seviyorsanız bu boyutu 8–9 hatta 10 cm yapabilirsiniz.
Kol bölümünü örüp bitirince yalnızca düz ilmekleri bir şişe aktarın ve ters olan ilmekleri serbest bırakın.
Örgü bluzun arkadasını da aynı şekilde örün. Kalan 100 düz ilmekleri misinalı bir şiş ile 2 ters 2 düz lastik örün ve böylece yaka yapın.
Yakayı da bitirince kazağınızı iki yanından tutun ve çekin. Boşta kalan ters ilmekleri sökün ve kazağı yanlardan dikin.
Ortaya çok şık, son yılların trendi harika bir kazak çıkıyor. Çok kolay ve çok kısa sürede öreceğiniz bu kazağın bu kadar şık olduğuna inanamayacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?