• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER Göz kapağına uygulanan bu ameliyatın diğer bir ismi de blefaroplasti ameliyatıdır. Göz kapakları zaman içerisinde yaşlılık ile birlikte ve kalıtsal olarak da torbalaşma ya da bollaşma gibi bazı tepkiler verebilir. Torbalanma olmaksızın sadece sarkma veya gevşeme oluşabilir. Ameliyatta fazlalaşmış yağ veya kas dokuları çıkarılmaktadır ki bu işlemde neyi ne […]

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER
Göz kapağına uygulanan bu ameliyatın diğer bir ismi de blefaroplasti ameliyatıdır. Göz kapakları zaman içerisinde yaşlılık ile birlikte ve kalıtsal olarak da torbalaşma ya da bollaşma gibi bazı tepkiler verebilir. Torbalanma olmaksızın sadece sarkma veya gevşeme oluşabilir. Ameliyatta fazlalaşmış yağ veya kas dokuları çıkarılmaktadır ki bu işlemde neyi ne kadar ne oranda çıkartmak gerektiği çok önemlidir. Blefaroplasti ameliyatı olumlu sonuç verirse yaşlılığı en çok belli eden göz bölgelerinin genç görünmesini sağlar. Bu ameliyat lokal anestezi altında yapılmaktadır. Göz kapakları uyuşturulur. Üst göz kapağının katlanma alanından ve alt göz kapağının ise kirpik bitiminden ameliyat izi oluşur. Bu izler de görülmemektedir. Aynı zamanda belirtmekte fayda vardır ki göz kapaklarında her hangi bir nedenden ötürü oluşan izler bir şekilde kendiliğinden kaybolur. Ameliyat sonrası göz kapaklarında kalan izler pembe tonlarda kendini belli eder ama zaman içerisinde bu çizgiler beyazlaşacaktır. Burun ile ilgili her hangi bir ameliyat olacaksanız eğer unutmamalısınızdır ki göz kapağı ve burun ameliyatı bir anda yapılmamalıdır. Burun ameliyatı gözlerde şişliğe neden olacaktır. Bu şekilde olan bir göz ölçüsüne uygun göz kapağı ayarlaması yapılması çok yanlıştır. Göz çevresinde oluşan dairesel çizgilere de bir miktar etkisi olur ama unutmayın ki bu ameliyat o renkli daireler için yapılmamaktadır. İleride blefaroplasti ameliyatı olmanıza neden olan belli rahatsızlıklar vardır. Bu rahatsızlıkların başında tiroit hastalıkları, yüksek tansiyon ve yeterli oranda gözyaşı üretemiyor olmak kısacası kuruluğu gibi hastalıklar gelmektedir. Ameliyat sonrasında oluşan sorunlar hiç yok bile denilebilir. Ameliyatınız ortalama bir saat sürmektedir. Ameliyatta önce üst sonra alt göz kapakları ameliyat edilmektedir.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Ameliyat sonrasında göz kapaklarınızda gerginlik hissetmeniz çok normaldir. Bu durum ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilmektedir. Dikişleriniz iyileşme durumunuza göre en erken üç en geç de yedi gün içinde alınış olacaktır. Ameliyat sonrasında gözlerinizde şişlik ve morluk görülmesi olasıdır. Dikişler alındıktan sonra bu morluklar ve şişlikler zaman içerisinde hızla kaybolacaktır. Günlük hayatınıza bir hafta içinde dönmüş olursunuz. Ameliyattan sonra ikinci gün bir şeyler okuyabilir ve üçüncü gün ise televizyon seyredebilirsiniz. Dışarıya çıkarken güneş gözlüğü takmanız önerilmektedir. Çünkü güneşe karşı ve diğer dış uyaranlara karşı aşırı derecede hassas olmanız kaçınılmazdır. Günlük işlerinize ameliyattan üç gün kadar sonra dönebileceğiniz gibi ağır aktivitelerden ortalama üç hafta kadar uzak durmalısınızdır. Eğilmek, kalkmak gibi bile olsa kan basıncınızda yükselme yapacak davranışlardan kaçının. Göz kapağı sarkması ameliyatları hastalar ve hekimler tarafından mutluluk ile karşılanan basit bir ameliyattır. Yapılan ameliyat bireyden bireye değişmekle beraber genel olarak en az beş en fazla on yıl kadar etkisini gösterecektir. Bununla birlikte kaş kaldırma gibi bir planınız da varsa bu da göz kapağı kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılırsa daha gergin ve daha geç duran üst göz kapaklarına sahip olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?